Genel

Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Açılıyor

0
Oyuncak ve İllüzyon Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi hem çocukların hem de yetişkinlerin büyük ilgi gösterdikleri müzeler arasında yer alan bir etkinlik merkezidir. Yediden yetmişe herkesin ilgi gösterdiği oyuncak modelleri arasında yer alan nostaljik oyuncak modelleri her daim herkesin anılarını canlandırıyor. Odalar halinde ziyaretçilere sunulan oyuncaklar arasında birçok farklı çeşit yer almaktadır. Binlerce oyuncak modeli haftanın belirli günlerinde ziyaretçilerine açılır ve gün boyunca sergilenir.

Yaratıcılık ve Beceri Etkinliklerine Katılma Fırsatı

Oyuncak müzesi içerisinde birçok farklı etkinlik ve eğlence fırsatı da çocukları bekler. Müzeye gelen konuklar ve ziyaretçiler birçok farklı etkinliğe katılma fırsatını da bulabilir. Çocuklar için özel olarak hazırlanan aktiviteler çocukların hem öğrenmesini hem eğlenmesini sağlar. Her çocuğun büyük ilgi göstereceği yaratıcılık yöntemleri de bu müzede çocukları bekleyen aktiviteler arasında yer alır. Birbirinden ilginç konseptlerin yer aldığı aktivite de çocuklar birlikte öğrenebilir ve birbirleri ile fikir alışverişinde bulunma fırsatına sahip olabilir.

Bu müzede ziyaretçilerin karşısına çıkan bebekler normal bebeklerden oldukça farklı olmaları ile göze çarpar. Tamamen yaratıcılık ve hayal gücü ile birlikte oluşturulan bebekler müzenin en çok ilgi çeken oyuncaklarından bir tanesidir. Çocukların kendi becerileri ile hayal dünyalarında oluşturdukları tasarımları da gerçeğe dönüştürme fırsatını bulacağı atölyede ziyaretçiler kendi bebeklerini tasarlayarak burada sergiye de bırakabilirler.  Verilen süre botunca gerçekleştirilecek aktivitelerde ortaya çıkan bebek tasarımları diğer ziyaretçilerin de ilgisini çekmek üzere belirli bir süre boyunca sergi alanında sunulur.

Masal Diyarı ile Efsane Kahramanlarına Dünyasına Yolculuk

İstanbul Oyuncak Müzesi içerisinde yer alan aktivitelerin bir diğer ilgi çekeni masal diyarıdır. Bu alanda çocuklara birbirinden güzel ve gerçekçi masalların anlatımı ve gösterimi sunulur. Küçük büyük her yaştan ziyaretçinin katılabileceği aktivitelerde çocuklar masalların büyülü rüyasına etkili bir giriş yapar.  Masalın belirli aşamalarında mini misafirler masala eşlik eder ve kendileri de masala dâhil olur.

İllüzyon Dünyasını Yakından Görme Fırsatı

AOIM kapsamında sunulan illüzyon müzesi içinde belki de en dikkat çekici etkinlik illüzyon gösterileridir. İllüzyon gösterileri yediden yetmişe her insanın merak ettiği ve izlemekten keyif aldığı gösterilerdir. AIOM içerisinde sunulan gösteriler ve gösterilerden önce çocuklara verilen minik illüzyon sırları ile çocukların bu sihirli dünyaya kapı aralamaları sağlanır. Öğretici bilgilerin ve ipuçlarının yer aldığı minik aktiviteler ile hem çocuklar hem de büyükler eğlenirken aynı zamanda bambaşka bir deneyim yaşama fırsatına da sahip olurlar.

 

Avrupa İllüzyon Müzesi İstanbul’da

Previous article

Şirket İçi Etkinlik İçin İllüzyon Müzesi

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel