Genel

İstanbul Oyuncak Müzesi

0
İstanbul Oyuncak Müzesi

Çocukların sihirli dünyasının kapılarını açan AOIM, sahip olduğu binlerce oyuncak turu ile çocuklara kapılarını açıyor. Birbirinden farklı birçok etkinlik ve aktivitenin yer aldığı müze içerisinde binlerce farklı oyuncak modeli bulunuyor. Gençlerin ve yetişkinlerin çoğunluk dönemlerine ait yüzlerce sembol oyuncağın da yer aldığı müze gençlerin çocukluk dönemlerine yolculuk etmelerini sağlıyor. Yediden yetmişe her neslin ziyaret edebileceği bu müze içeride kuşak çatışmasına da şahitlik ediyor. Dönemin en önemli oyuncakları ile yeni çağın çocuklarının oynadıkları oyuncaklar bir arada karma bir halde ziyaretçilerine sergileniyor.  Her biri orijinal olan ürünler biblo modelleri ile vitrinlerde ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor.

Eğlenceli Bir Gezi Fırsatı  

Çocuklara hafta içi ve hafta sonu farklı zamanlarda gezdirilebilecek ender mekânlardan bir tanesi olan AOIM ailelerin oldukça büyük ilgi gösterdikleri bir müzedir. Program kapsamında misafirlere sunulan etkinlikler arasında birçok farklı seçenek yer alır çocukların yatkın oldukları becerilerine ilişkin olarak sunulan etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlenir ve öğrenir. Hem resim programları, hem müzik programları hem de eğlenceli oyun programları ile çocuklar unutulmaz bir gün geçirme fırsatı yakalar.

Binlerce Farklı Oyuncak Sergileniyor

Çocukların dünyasının göre önüne serildiği oyuncak müzesi, sayısız oyuncak koleksiyonu ile ziyaretçilerini kendilerine hayran bırakır.  Müze içerisinde her alanda yer alan dans eden oyuncaklar çocukların büyük beğenisi ile karşılaşır. Denizaltı oyuncaklar, gemiler, tanklar, araba ve otobüs koleksiyonları, çizgi film koleksiyonları, bebek koleksiyonları, hayvanlar alemi, nostaljik oyuncaklar gibi binlerce farklı oyuncak, yediden yetmişe herkesin anılarını canlandırır ve beğenisini kazanır. Uzay âlemine merakı olan çocuklar burada yüzlerce uzay oyuncağını yakından görme fırsatı bulur. Birden farklı oyuncak odaları içerisinde sunulan oyuncaklar ziyaretçileri büyüler. Etkinlik kapsamında ziyaretçilerine kapılarını açan AOIM, oyuncak diyarı içerisinde sunduğu birçok etkinlik ile de ziyaretçilerinin birçok farklı beceri kazanmasını sağlar.

Hem Etkinliklere Hem Eğitimlere Katılma Fırsatı

Müzeyi ziyaret esnasında içeride bulunan birçok aktiviteye katılma fırsatı sunuluyor. Bu alanlarda çocuklar sahip oldukları becerileri serbest bir şekilde sergileme fırsatı buluyor. İstanbul Oyuncak Müzesi içerisinde sunulan resim sanatı etkinliklerinde çocuklar birlik içerisinde resim yapma becerisi kazanıyor ve marifetlerini sergiliyor. Müzik etkinliklerinde farklı bir dünyaya giriş yapan çocuklar sinema ve film etkinlikleri ile de gerçekçi öyküleri izleme fırsatı buluyor. Hem eğlendiren hem öğreten etkinlikler çocukların faaliyet alanını zenginleştiriyor ve bilgi dağarcığını önemli ölçüde genişletiyor.

 

Öğrencilere Moral Etkinlikleri

Previous article

Unutulmaz Bir Etkinlik; İllüzyon Müzesi

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel