Genel

Hafta Sonu İçin Eğlenceli Aktivite; İllüzyon Müzesi

0
Hafta Sonu İçin İllüzyon Müzesi

İstanbul İllüzyon Müzesi ağırladığı her ziyaretçisini ihtişamı ile adeta büyüleyen bir içeriğe sahiptir. Hayal bile edilemeyen bu müze sahip olduğu illüzyon konseptleri ile adeta kendisine hayran bırakır. Uzun yıllar boyunca dünyanın dört bir yanından özel siparişlerin getirilmesi ile derlenen bu müze birçok çocuğun hayal dünyasını yansıtır.

Antika oyuncaklar arasında çocukların ilk defa göreceği bir çok nostaljik oyuncak da bulunmaktadır. Müze dört neslin bir arada ziyaret edilebilir olması nedeni ile de ziyaretçi akınına uğrar. Dede, torun birlikte müzeye gelen ailelerin çocukları birçok oyuncağı ilk defa görmenin şaşkınlığını yaşarken, dede ise gördüğü oyuncaklar karşısında ‘Bu oyuncaktan benim vardı.’ Demekten kendisini alamaz.

Eğlenceli Oyuncak Dünyası

AOIM, sahip olduğu oyuncak kapasitesi ile herkesi kendisine hayran bırakır. Hem tasarımı hem oyuncak odaları ile çocukları bambaşka bir dünyaya götürür. Oyuncaklar birçok farklı odada sergilenir ve her bir odada farklı konseptte farklı hikâyeye sahip oyuncaklar yer alır. Bu odaların her birisinde özenle yerleştirilen oyuncaklar aynı zamanda kendisi ile ilişkili bir tarihi de çocuklara eğlenceli bir dil ile anlatır. Örneğin uzay oyuncaklarının sergilendiği oda çocuklara eğlenceli bir dil ile uzaya çıkış macerasını anlatmaktadır. Trenlerin bulunduğu oyuncak odasında ise çocuklara sanayi devriminin gerçekleşme macerası sunulur.

Hafta Sonu İçin Mükemmel Bir Eğlence Fırsatı

AIOM çocuklar için ideal bir gezi planı olabilir. Hafta sonu etkinliği için tercih edilebilecek olan bu müze çocukların hem gezmesi hem de eğlenceli vakit geçirmesi için en doğru merkezlerden bir tanesidir. Okulların da gruplar halinde ziyaret ettiği müze hafta sonu aile gezileri için en güzel tercihler arasında yer alabilir. Çocukları ile eğlenceli vakitler geçirmek ve çocuklarıma unutulmayacak bir gün yaşatmak isteyen aileler hafta sonunu bu müzede geçirir.

İllüzyon Konseptleri İle Doyasıya Eğlence

İstanbul İllüzyon Müzesi içerisinde çocukların belki de en fazla ilgi gösterdiği etkinlik illüzyon dünyasına ait olan bölümdür. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı illüzyonlar ile çocuklar hiç hayal etmedikleri bir eğlenceye dâhil olur. Müze içerisinde gerçekleşen birçok gösteriye minikler de eşlik eder ve bu muhteşem müzede unutulmaz bir gün geçirme fırsatı yakalar.

En Eğlenceli İllüzyon Müzesi

Previous article

Avrupa İllüzyon Müzesi İstanbul’da

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel