Genel

Hafta Sonu Çocuklar İle Birlikte Yapılabilecek Aktiviteler

0
Haftasonu Çocuklarla Yapılacak Etkinlikler

İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açan AOIM zengin içeriği ve sahip olduğu binlerce oyuncak ile çocukların ilgisini çeken müzeler arasında yer alıyor. İstanbul dışından da yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak olan bu merkez ziyaretçilerine içeride bambaşka bir dünyanın kapılarını acıyor. Çocuklar ile hafta sonu yapılabilecek aktiviteler arasında üst sırada yer alan bu müze ziyaretçilerine kendisini hayran bırakacak bir konsepte sahip.  Hem çocukların hem de içlerindeki çocuğu yaşatanların ziyaret edebileceği AOIM sahip olduğu oyuncak çeşitliliği ile her ziyaretçisini kendisine hayran bırakmaktadır. Her dönemin en önemli oyuncak çeşitleri bu sergide ziyaretçilerine sunulur. Her ziyaretçinin kendinden bir şeyler bulacağı bu oyuncaklar arasında mutlaka her ziyaretçi kendinden bir parça bulabilir.

Yaratıcı Tasarım Etkinlikleri

AOIM, haftanın her gününde ziyaretçilerine kapılarını açar. İçeride çocuklara birçok farklı etkinlik alanı seçeneği de sunulmaktadır. Sadece oyuncak sergisi olmayan bu müze çocukların ilgi alanlarına yönelik olarak birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapar. Resim, sanat, müzik gibi birçok farklı dalda aktivite çocuklara sunulur. Bu kapsamda yaratıcılık becerisi olan çocuklara sunan yaratıcılık etkinlikleri, çocukların tasarımlarını gün yüzüne çıkartmayı amaçlar. Kız çocukları için özel olarak düzenlenen bez bebek tasarlama etkinliği, kız çocuklarımın yaratıcılığı ile hazırlanan yüzlerce bez bebek modelini sergiler. Müzeye gelen kız çocukları yaratıcılıklarını göstermek adına bu aktiviteye katılabilir ve hayalindeki bebeği tasarlayabilir.

Sınırsız Oyuncak Çeşidinin Buluşma Noktası

AOIM, aslında temelde oyuncak ve illüzyon müzesidir. Faaliyetleri kadar sergilediği ve sahip olduğu oyuncak modelleri ile de oldukça beğeni kazanır ve adından söz ettirmeyi başarır. Müze içerisinde hem kız çocukları hem de erkek çocukları için sayısız oyuncak modeli yer alır. Çocukların yani sıra yediden yetmişe herkesin ziyaret edebileceği bu müze bir zamanlar çocuk olanların da oldukça ilgi gösterdikleri bir alandır. Çocukluğunu tekrar yaşamak isteyen yetişkinler içeride gördükleri nostaljik oyuncaklar ile adeta tekrar çocukluğuna geri döner. Her dönemin en önemli oyuncaklarının sergilendiği müze, kapsamlı etkinlikleri ile de ziyaret edilebilecek bir yerdir.

Hafta sonu Gezilerinin Bir Numaralı Adresi

Çocuklar ile beraber hafta sonu yapılacak geziler için en ideal noktalardan bir tanesi oyuncak müzesi olabilir. Farklı bir gün geçirmek ve çocuklara gezdirirken öğretmeyi amaçlamak için bu müze en ideal tercihtir. Merkez içerisinde yer alan binlerce oyuncak çocukların dünyasını renklendirirken eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlar. Hareket eden oyuncaklar ilgi çekerken, oyuncak koleksiyonları da ziyaretçileri büyülemeyi başarır

Eğlenceli müze aktivitesi arasında yapılacak en güzel şey kukla gösterileridir. Müze içerisinde yer alan kukla gösterileri çocukların hayal dünyasını genişletir ve onlara eğlenceli anlar yaşatır. Haftanın birçok gününde açık olan AOIM ziyaretçilerine ucu bucağı olmayan bir dünyanın kapılarını acar.

Binlerce Parçalık Oyuncak Koleksiyonu

Previous article

Öğrencilere Moral Etkinlikleri

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel