Genel

Binlerce Parçalık Oyuncak Koleksiyonu

0
Binlerce Parçalık Oyuncak Koleksiyonu

Oyuncak severlerin akın edeceği İstanbul Oyuncak Müzesi hem çocukların hem de çocuk kalmayı sevenlerin ziyaretine açılıyor. Farklı etkinliklerin yer alacağı bu müzede birbirinden renkli ve hareketli bir dünya ziyaretçileri bekliyor. Çocuk olmayı seven neslin de yakından takip ettiği birçok oyuncak modeli bu müzede ziyaretçilerine sunuluyor. Hayatın en renkli ve eğlenceli hali olan oyuncaklar gün içerisinde binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Renkli ve Anlamlı Oyuncak Odaları

Oyuncak koleksiyonu ve bu koleksiyonun en önemli parçaları bu müze içerisinde meraklılarına sunuluyor. Tarihin en eski dönemlerinden itibaren oynanmaya başlayan oyuncaklar dünyanın dört bir yanından gelerek bu sergide misafirlerin karşısına çıkıyor. Her biri farklı kategoriden oluşan oyuncak odalarında toplamda binlerce farklı oyuncak modeli sergileniyor. Cam vitrinler ardına dizilen odalar farklı konseptleri ile de ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Coğrafik, tarihi ve bilimsel oyuncak odalarının her birinde farklı kontenjandan oyuncaklar yer alıyor ve her bir oda farklı bir dil ile çocuklara tarihi ve bilimsel bilgiler öğretiyor. Her birinin özel hikâyesi olan oyuncaklar bu odalarda çocukların hem eğlenmesine hem de öğrenmesine destek sağlıyor.

Dünyanın En Özel Antika Oyuncakları

İstanbul oyuncak müzesi içerisinde yer alan oyuncaklar antika olmaları nedeni ile de ayrı bir önem taşıyor. Günümüz çocuklarının oynadığı oyuncakların yanı sıra bir dönemin çocuklarının da oynadığı birçok oyuncak bu sergide ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Nostaljik bebek koleksiyonları, araba koleksiyonları, hayvanlar âlemi ve hayvan koleksiyonları, uçaklar ve gemiler, savaş oyuncakları gibi birbirinden farklı oyuncaklar en eski halleri ile vitrinlerde sergileniyor. Her ziyaretçinin kendisinden bir parça bulabileceği bu eşsiz müze sahip olduğu oyuncak zenginliği ile Avrupa genelindeki birçok müze ile yarışıyor.

Dans Eden Oyuncaklar İle Eğlenceli Dakikalar

Oyuncak müzesi içerisinde ilgi gören alanlardan bir tanesi de hareket eden oyuncakların bulunduğu alan olarak göze çarpıyor. Her çocuğun ilgisini çeken hareketli oyuncaklar çalıştırıldığında dans ediyor ve birbirinden farklı figürler sergiliyor. Işıklı ve hareketli oyuncaklar her dönem her çocuğun en çok oynamaktan zevk aldığı parçalar olarak da biliniyor. İlgi çeken tasarımları ve farklı görüntüleri ile beğeni toplayan bu oyuncaklar müzenin en renkli ve hareketli bölümünü oluşturuyor.

Çocukların Renkli Dünyasına Eğlenceli Bir Ziyaret

Çocukları ile hafta sonu etkinliği yapmak isteyenler için en ideal tercihlerden bir tanesi AOIM’dir. Hem oyuncak zenginliği hem de birçok farklı aktivite ve etkinlik seçeneği ile ilgi gören bu müzede çocuklar hem eğlenceli zaman geçirir hem de birçok farklı bilgiyi edinme fırsatı yakalar. Kültürel anlamda sunulan birçok farklı atölye çocukların hem hayal güçlerini geliştirmek hem de onlara yaratıcılık kazandırmak için gün boyunca faaliyet gösterir. Okulların da gruplar halinde ziyaretine açık olan AOIM içerisinde yer alan tiyatro ve müzik gösterileri ile çocuklar unutulmaz bir gün geçirebilir.

Avrupa Oyuncak Müzesi İstanbul’da

Previous article

Hafta Sonu Çocuklar İle Birlikte Yapılabilecek Aktiviteler

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel