Genel

Avrupa İllüzyon Müzesi İstanbul’da

0
Avrupa İllüzyon Müzesi İstanbulda

İstanbul’da illüzyon müzesi haftanın her günü olacak şekilde ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Oldukça eğlendirici bir müze olan İstanbul Oyuncak Müzesi sahip olduğu oyuncaklar ile de misafirlerin oldukça beğenisini kazanıyor. Dünya genelinde birçok müze ile çeşitlilik bakımından yarışan bu müze Türkiye’nin de en büyük oyuncak müzesi olarak tarihe geçeceğe benziyor. İllüzyon sevenlerin de yakından takip etiği bu müzede illüzyona ait birçok farklı malzemenin de yakından görülmesi mümkün olabiliyor. Yediden yetmişe bütün illüzyon severlerin buluştuğu bu müze de illüzyon hakkında merak edilen her türlü sorunun cevabı bulunuyor.

İllüzyonun Gizli Kapılarını Aralama Şansı

İstanbul oyuncak müzesi görmek ve binlerce farklı çeşit oyuncaya yakından bakmak isteyenler AOIM’i ziyaret edebilir. Burada yer alan birçok illüzyon dekorunu yakından görebilir ve illüzyona dair merak ettiği birçok içeriğe burada ulaşabilir. Yediden yetmişe birçok eğlence severin buluştuğu AOİM haftanın hemen her günü açıktır. Rezervasyon ile yapılacak girişlerin ardından aileler hem çocuklarını burada eğlendirme fırsatı bulur hem de kendileri nostaljik oyuncaklar ile çocukluklarına kısa süreliğine de olsa geri döner. Oyuncak çeşitliliği ile de adından söz ettiren AOIM, sunduğu aktivite ve etkinlikler ile d e çocukların hem sosyal hem de kültürel gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

AOİM’de Çocuklar İçin Etkinlikler

Resme ve müziğe meraklı olanlar için birçok farklı aktivite AOİM içerisinde misafirlere sunulacak. Atölyelerde gerçekleştirilen kısa süreli etkinlikler ile çocuklar yaratıcılıklarını gün yüzüne çıkartma fırsatı bulacaklar. Çocuklar için özel olarak hazırlanan bu alanlarda birbirinden farklı sanat eserlerinin temeli atılır. Eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri ile çocuklar en yaratıcı resimlerini hazırlama ve sergileme fırsatı bulacaklar.

Açılacak olan müzede çocukların yapmaktan keyif alacağı farklı etkinliklerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Hem iki boyutlu hem de üç boyutlu olarak sunulan illüzyon dekorları ile çocuklar hayal dünyalarını geliştirirken aileleri ile eğlenme fırsatını da yakalıyor. Gözetmen eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikler, müze içerisinde çocuklardan oldukça büyük ilgi görüyor. Çocuklar ile hafta sonu geçirilecek aktivitelerin başında yer alan AOİM hem farklı konsepti hem de oyun dünyası ile çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yediden yetmişe girişin mümkün olduğu müzede her ziyaretçi mutlaka kendisine ait bir alan bulabilecek.

Hafta Sonu İçin Eğlenceli Aktivite; İllüzyon Müzesi

Previous article

Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Açılıyor

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Genel